DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vítejte na stránce rcm.wbs.cz v sekci Údržba plastů

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Jak odstranit škrábance z plastu na automobilu. Odstranění škrábanců na plastu automobilu. Restaurování plastových dílů automobilů

Před zákrokem musí být oblast, na kterou budete pracovat, odmaštěna alkoholem nebo acetonem a je lepší ji aplikovat a vyleštit měkkým flanelovým ubrouskem, lněným nebo bavlněným hadříkem. Mimochodem, běžná dětská plenka je také dokonalá.

Vložte GOI

Složení tohoto zázraku - těstovin z doby druhohor, nebo přesněji z třicátých let minulého století, obsahuje takový chemický prvek jako chrom. Je to on, kdo vám umožní brousit plast, a dokonce i kov, skrývá všechny nepravidelnosti a drsnost, dává hladkost kterémukoli z těchto povrchů a zbavuje se škrábanců.

Prášek do pečiva

Lze například odstranit škrábance na obrazovce mobilního telefonu kruhovým pohybemtřením kaše ze dvou dílů jedlé sody a jedné části vody. Odstraňte veškerou zbývající sódu po požadovaném výsledku vlhkým hadříkem.

Leštidlo na nábytek

Nečekaným objevem pro vás může být použití leštidla na dřevo jako léku na škrábance na plastových výrobcích. Neuvěřitelné, ale je to fakt! Třete vatový tampon namočený v tomto produktu, dokud nezmizí nešťastné škrábance. Stejným způsobem, ale s přídavkem vazelíny, se zbaví škrábanců od plastových čoček brýlí.

Odstranění škrábanců pomocí vysoušeče vlasů

Existuje několik způsobů, jak odstranit škrábance v interiéru vozu, včetně plastových, ale při výběru možnosti, která je pro vás nejvhodnější, byste měli vždy vzít v úvahu hloubku poškození. Například stavební fén je ideální pro odstranění drobných škrábanců, ale pokud tento nebyl na farmě nalezen, můžete k sušení vlasů použít běžný domácí spotřebič. Princip této metody je extrémně jednoduchý: pod vlivem vysoké teploty odcházejícího vzduchu se okraje malých defektů trochu roztaví a slepí, čímž se škrábance utáhne.

Pokud nevíte, jak odstranit škrábance na palubní desce, pak v tomto případě přijde vhod fén... Před zahřátím zájmové oblasti je však nutné plast dobře umýt, čímž se odstraní všechny nečistoty (je lepší použít čisticí prostředky). Předčištění odstraní nahromaděné nečistoty a prach z poškrábání, což jim pomůže rychle se utáhnout za tepla.

Video :   horkovzdušná pistole:                            https://www.youtube.com/watch?v=G19J6sA6h84

Poté, co je panel suchý, zapněte vysoušeč vlasů na minimální výkon a nasměrujte jej do oblasti, která vyžaduje obnovu. Pokud po chvíli nevidíte žádné změny, musíte zvýšit expoziční teplotu přepnutím režimu zařízení.

Poznámka! Při opravách škrábanců na plastu automobilu pomocí vysoušeče vlasů byste neměli držet nástroj pouze v jednom bodě, protože by to mohlo způsobit přehřátí plastu a jen zhoršit situaci.

Po správném provedení všech kroků uvidíte, jak se drobné poškození rychle zahojí, a pokud budou škrábance hlubší, bude v budoucnu snazší je odstranit pomocí speciálního leštidla. Povrchu se můžete dotknout až po úplném vychladnutí.

Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak eliminovat vady automobilu vozidlo je leštění poškozené oblasti pomocí speciálních abrazivních směsí. V tomto případě byste měli k odstranění škrábanců z plastových částí automobilu používat pouze výrobky speciálně určené pro práci s měkkým plastem. Nesmí se používat pasty určené k nátěru barev a laků.

Leštění lze provádět ručně nebo pomocí brusky při dodržení minimální pracovní rychlosti. Není tu nic obtížného a tento úkol zvládne i křehká žena.


Odstranění poškození plastovými částmi vozu probíhá v následujícím pořadí:

1. Noste gumové rukavice, dobře si umyjte pracovní plochu a plaťte speciální pozornost oblasti se starými skvrnami špíny a velkým množstvím prachu.

2. Materiál osušte a naneste na drobné škrábance brusná pasta.

3. Nyní vezměte malou houbu nebo kousek pěnové gumy a začněte produkt vtírat do poškození. Aby pasta fungovala, musí být na chvíli ponechána (přesné termíny jsou popsány v návodu k použití).

Poté, co kompozice zbělá, můžete přistoupit k přímému leštění. Zbytky brusné pasty se seškrábávají kruhovým pohybem s pravidelným čištěním vzniklého prachu.

Na konci této „plastické chirurgie“ je nutné plastový panel znovu umýt. Pouze tentokrát postupujte ještě opatrněji, abyste nepřispěli ke vzniku nového poškození a poškrábání.

Je třeba poznamenat, že leštění plastu zcela neodstraní všechny škrábance, ale pouze osvěží vzhled materiálu. Kromě toho je to na drsném a matném povrchu zcela nevhodné a prahy a držáky dveří nelze opravit (jsou okamžitě nahrazeny novými díly).

Stírací ubrousky

Plastový povlak je možné vyleštit jak abrazivními sloučeninami, tak pomocí speciálních ubrousků, které plní několik funkcí najednou. Za prvé dokonale čistí povrch a za druhé, speciální leštidlo, které je součástí výrobku, z nich dělá manuální analog lešticího stroje. Kromě toho existují ubrousky, které fungují na principu ohřevu a leštění: povrch plastového prvku se zahřívá a škrábanec se zahřívá.


Jak vyleštit plastový škrábanec?

Pokud je povrchové poškození mělké, musíte přemýšlet o tom, jak škrábat škrábance na plastu. Speciální obchody nabízejí lešticí prostředky na CD, například „Disc Repair“ nebo leštidlo pro mobilní displeje.telefony jako „Displex“. Pokud je poblíž trh s auty, pak tam najdete pastu na leštění plastů automobilu, která se liší velikostí zrna (potřebujete tu nejmenší!) A je relativně levná. Před leštěním musí být ošetřený povrch odmaštěn acetonem nebo alkoholem, mějte na paměti, že rozpouštědlo může způsobit vážné poškození plastu a alkohol povrch nepoškodí. Pro leštění je lepší použít bavlněný hadřík a produkt otírejte po povrchu, dokud škrábance nezmizí.

Pamatujte, že některé leštidla na plasty nejsou vhodné, pečlivě si přečtěte pokyny k zakoupenému produktu, aby nedošlo k ještě většímu poškození zařízení.

Každý automobilový nadšenec alespoň jednou v životě čelil problému škrábanců na plastu ve svém autě. Nikdo není imunní vůči takovým problémům a objevují se s pravidelnou pravidelností. Naštěstí je odstranění škrábanců na plastu automobilu úkolem pro kutily.

Tužka

V posledních deseti letech se stalo velmi populární odstraňovat škrábance z plastu v interiéru automobilu speciální tužkou. Metoda je docela pohodlná, všestranná a bezpečná. V zájmu spravedlnosti je třeba poznamenat, že tužka na odstraňování škrábanců vadu úplně neodstraní, ale velmi dobře ji zamaskuje. Na tom však není nic špatného, \u200b\u200bprotože použití tužky je otázkou sekund, což nebude problém, je systematické ji používat.

Samotný nástroj je druh rukojeti s výplní ve formuláři speciální kapalina... Při aplikaci kompozice na škrábance to ucpe drážku a způsobí, že vada bude méně patrná a někdy nebude vůbec pozorovatelná bez pečlivého prozkoumání.

Vynikající vlastností tužky proti poškrábání je schopnost zvolit ji tak, aby odpovídala barvě plastu v salonu. V obchodech takový nástroj (opravdu kvalitní) stojí hodně, ale ne příliš. Proto, abyste ušetřili čas a úsilí, můžete pomocí tužky odstranit drobné vady plastu.

Proces podávání žádosti je velmi jednoduchý:

  1. Pomocí tyčinky naneste směs tužky na škrábanec.
  2. Vyleštěte přebytek.

Důležité! Při výběru tužky nedávejte přednost nejlevnějším vzorkům, jsou zpravidla nespolehlivé a extrémně krátkodobé.